Blendery

Blendery, podobnie jak miksery, są przeznaczone do rozdrabniania produktów żywnościowych. Jednak noże blenderów obracają się znacznie szybciej – od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy obrotów na minutę. Gwarantuje to doskonałe rozdrobnienie, jednolitą konsystencję, powtarzalność, trwałość struktury, bez względu na wielkość wkładu. Urządzenia te są pomocne przy przyrządzaniu mrożonych drinków i koktajli, dipów i sosów, deserów mlecznych i lodowych, musów owocowych i warzywnych. Doskonałą strukturę i gładkość można uzyskać nawet po blendowaniu skórek owoców, co pozwala na pozyskanie maksymalnej wartości odżywczej z wykorzystywanych surowców.

Poza korzyściami wynikającymi z doskonałej jakości przygotowywanych przy pomocy blendera produktów, wżne sa też korzyści ekonomiczne. Po pierwsze urządzenie jest proste w obsłudze, łatwe w myciu. Nie wymaga zatrudnienia dodatkowej osoby do obsługi ani specjalistycznych szkoleń. Po drugie z powodu napowietrzenia produktu końcowy ma większą pojemność niż użyty wkład. Biorąc pod uwagę małe koszty surowców potrzebnych do przyrządzenia np. szejka czy koktajlu w stosunku do ich przecietnej ceny rynkowej, okazuje się, że są to bardzo zyskowne produkty. Poza tym wykorzystanie blendera umozliwia wprowadzenie do oferty nowych atrakcyjnych produktów.

Rozważenie zakupu takiego urządzenia wydaje się być sensowne zwłaszcza przed letnim sezonem, kiedy znacznie wzrasta popyt na określone grupy produktów, np. napoje chłodzące, desery lodowe itp.

Blendery
Blender barowy
X